Ženu viní ze zpronevěry. Půjčila synovi peníze, které dědil nezletilý bratr

  14:00
Až pět let vězení hrozí šestačtyřicetileté ženě z Klatovska za to, že půjčila staršímu synovi peníze, které zdědil její nezletilý syn. Jednalo se o částku přesahující čtyři sta tisíc korun. Policisté ji obvinili ze zpronevěry.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanová pro iDNES.cz

Finanční prostředky odkázala bratrům jejich babička. Staršímu devatenáctiletému vnukovi, a mladšímu, kterému v té době bylo dvanáct let.

O peníze nezletilého dítěte se starala jeho matka, která je jako zákonný zástupce měla svěřeny do úschovy. 

Před dvěma lety se ale rozhodla, že je půjčí staršímu chlapci na opravu domu. Aby si nemusel brát úvěr u banky.

„Jednalo se o částku přesahující čtyři sta tisíc korun,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„K tomu, aby s nimi mohla jakkoliv nakládat, musela mít ale souhlas soudu. Ten ovšem nesháněla,“ vysvětlila Ladmanová s tím, že proto ji policisté obvinili ze zpronevěry. Státní zástupce na ženu podal obžalobu.

Podle serveru Novinky.cz žena sepsala se starším synem smlouvu o půjčce, ve které se mladík zavázal peníze splácet po třech tisících měsíčně. To ale řádně neplnil.

Soudní opatrovnice kontaktovala policii poté, co zjistila, že na účtu nezletilého chlapce chybí zděděné peníze. Obviněná navíc odmítala předložit doklady, jak s dědictvím naložila. Svého staršího potomka obhajovala tím, že nemá stálé zaměstnání a že bratrovi časem peníze určitě vrátí.

Autor: