Po zimním spánku si chomutovští medvědi pochutnali na dortech a ovoci

  17:52
Chomutovské medvědy Nera, Michala, Míšu a Noru po zimním spánku probudila vůně dortů a oblíbených pochoutek a herečka Nela Boudová. Do nové sezóny chlupáče svou básničkou přivítaly i chomutovské děti.

„Naši medvědi během zimy ze svých brlohů skoro vůbec nevylézají a v klidu si užívají zimní spánek. Celý březen je docela hezky a u nás v Chomutově to začíná vonět jarem,“ vysvětlila probouzení medvědů ředitelka Zooparku Chomutov Věra Fryčová.

Fotogalerie

Chomutovské chlupáče čekaly samé medvědí pochoutky. „Dáváme jim dobrůtky, které jsou pro ně velkým lákadlem, hlavně dorty a oblíbené ovoce a zeleninu. Naši medvědi mají nejraději blumy, fenykl, řapíkatý celer, křepelčí vajíčka a samozřejmě med,“ sdělila Fryčová.

Do nové sezóny medvědy spolu s dětmi probudila a přivítala herečka Nela Boudová. „Nela Boudová má k našemu zooparku blízký vztah, protože pochází z nedalekého Ahníkova, vesnice, která byla zlikvidována v rámci těžby uhlí,“ uvedla ředitelka.

Nela Boudová nebyla v Chomutově jako oficiální host poprvé, před lety zde křtila malé želvy a přijela také na oslavy 35. narozenin zooparku.

„Minulý rok nám medvědy pomáhal probouzet režisér a herec Jakub Kohák, koho pozveme příští rok, ještě nevíme,“ podotkla s úsměvem a pozváním do zooparku ředitelka Věra Fryčová.

Autor: