Zvířata v pražské zoo si v horku dávají zmrzlinu, osvěžení čeká i návštěvníky

  13:14
Letní vlny veder nezasahují nejen do života lidí, ale i do života zvířat. Týká se to i zoologické zahrady v Troji, kde chovatelé zvířata sprchují, nebo jim připravují zmrzliny.

Osvěžení v podobě bazénů, nebo vodopádů má ve svém výběhu většina zvířat. Některé druhy chovatelé chodí i sprchovat, jiným připravují speciální pamlsky.

Například sloni dostávají zmrzliny vyrobené v kýblech, které chovatelé zavěšují na stromy, aby si s nimi mohli sloni hrát. 

„Zmrzlina obsahuje hlavně ovoce, zelenina, také strouhaný kokos a směs je zalitá vodou. Jsou to všechno ingredience, které mají sloni rádi a běžně je dostávají,“ řekl vedoucí krmivářského oddělení Antonín Mrázek. 

Fotogalerie

Během léta sloni dostávají tři “kýblové“ zmrzliny denně. Podobný pamlsek, ale vyrobený z ryb, dostávají také lední medvědi. Ti si léto zpříjemňují ve vodopádu, pod osvěžovačem a ve výběhu mají také ledovač.

„Medvědi už jsou na naše podnebí aklimatizovaní, ale pokud je jim opravdu horko, tak se zchladí v bazénu, nebo zajdou do zázemí, které je ochlazované,“ uvedla vrchní vychovatelka Denisa Zběhlíková.

Vlastní osvěžení připravila zoo rovněž pro své návštěvníky, kteří se mohou svlažit pod mlžítky.

Autor: