Ve Studánce někdo zničil už druhý radar, který měřil rychlost vozidel

  13:34
V noci na dnešek někdo zničil už druhý radar na měření rychlosti vozidel ve varnsdorfské části Studánka. První případ se stal v únoru. Zda zařízení zdemoloval stejný pachatel, zjišťuje policie.

Ve Varnsdorfu někdo ničí radary na měření rychlosti projíždějících vozidel. | foto: Prima FTViDNES.cz

„Radar u výjezdu z Rumburku na Studánku byl poškozen ve čtvrtek po půlnoci mezi tři čtvrtě na jednu a půl druhou ráno,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že policie zatím nebude sdělovat další podrobnosti.

První radar ve Studánce někdo zničil před necelým měsícem. Policisté se o tom dozvěděli v neděli 17. února.

„Případ prověřujeme jako poškození cizí věci, kde hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedla tehdy děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že škoda se odhaduje na 350 tisíc korun.

Ani u jednoho ze dvou zničených radarů zatím policisté neupřesnili způsob, jakým to pachatel provedl. Kriminalisté, kteří zajistili stopy a odeslali je na expertizu, nevylučují, že první radar mohl poškodit výbuch například zábavní pyrotechniky.

Kvůli radarům ve Studánce prověřuje varnsdorfskou radnici ministerstvo vnitra. Nelíbí se mu, že zařízení spravuje soukromá firma Water Solar Technology a z každého naměřeného přestupku inkasuje 290 korun.

Čím více překročení rychlosti tedy naměří, tím větší příjmy má. To je podle ministerstva špatně. Odvolává se přitom na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který už v minulosti takový postup označil za nezákonný.

První radar někdo zdemoloval před necelým měsícem:

Autor: