Soud dal otčímovi šest let za znásilnění dívky, svěřila se matce kamarádky

  9:42
Pardubický krajský soud poslal na šest let do vězení sedmačtyřicetiletého muže, který dva a půl roku sexuálně obtěžoval a znásilňoval dceru své družky.

Otčím podle verdiktu při různých příležitostech od prosince 2015 do května 2018 v dětském pokoji, v koupelně a u rybníka zneužil lehké mentální retardace, kterou dcera jeho družky trpěla, a za účelem vlastního sexuálního uspokojení opakovaně nezletilou dívku zneužíval.

Tím se dopustil zločinu znásilnění, za nějž ho soudkyně Anna Sobotková poslala na šest let do věznice s ostrahou.

Dívka zpočátku nebyla schopna zcela smysl jeho jednání pochopit, vyhodnotit a účinně se mu bránit. Zneužíval také své fyzické převahy.

„Poškozená se mu bránila, snažila se ho držet od sebe, odstrčit, držela dvířka sprchového koutu, aby je neotevřel, snažila se z místa odejít pryč, říkala mu, že to nechce, a žádala ho, aby odešel,“ uvedla Iva Matušková z tiskového oddělení Krajského soudu.

Dívka se nejdříve svěřila kamarádce a potom i její matce.

„Když jsem přišla domů z práce, řekla i mně, že ji otčím obtěžoval, ukájel se nad ní, osahával ji. Dívky na mě vyvíjely tlak, aby nemusela domů,“ uvedla matka kamarádky. Žena se spojila s matkou dívky a vše oznámily na policii.

Rozsudek není pravomocný, muž se na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání.

Autor: