Zmatený muž bez dokladů bloumal noční silnicí. Nevěděl, kdo je a kde bydlí

  12:08,  aktualizováno  13:47
Neobvyklé pátrání vyhlásili v pátek dopoledne policisté z Olomoucka. Hledali příbuzné či známé muže, kterého našli v noci, jak chodí po silnici, ale nebyl schopen říci o sobě žádné identifikační údaje.

Ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Policejní hlídka objevila muže v noci na čtvrtek na silnici z Lutína do Olšan u Prostějova.

„Muž nebyl viditelně zraněný a nejevil známky opilosti či vlivu drog. Byl ale zmatený a neorientoval se v čase ani prostoru. Hlídce o sobě nedokázal říci nic bližšího včetně jména, bydliště či rodiny,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Policisté následně zjistili, že nemají žádný způsob, jak mužovu identitu zjistit, neboť u sebe neměl doklady ani mobilní telefon. Na místo posléze přivolali záchrannou službu, která ho převezla do olomoucké fakultní nemocnice

Pátrání po mužově identitě během čtvrtka žádný pokrok nepřineslo, v pátek dopoledne se proto policisté obrátili s žádostí o pomoc na veřejnost, což poměrně záhy přineslo výsledky.

„Díky poznatkům získaným od občanů se nám podařilo neznámého ztotožnit a kontaktovat jeho rodinu. Děkujeme médiím i veřejnosti za ochotu a spolupráci,“ uvedla Šafářová v půl druhé odpoledne společně s žádostí o stažení zveřejněných fotografií nalezeného muže.

Autor: