Nalezené tisícovky seniorka ukryla do klína, vmáčkla k nim i svoji

  13:16
Do svého těla ukryla osmašedesátiletá žena šest tisíc korun, které na topení v čekárně penzionu pro důchodce na Chrudimsku na deset minut odložila v obálce jiná seniorka. Žena peníze vzala a na záchodě je ukryla do vaginy.

Pečovatelé z penzionu začali podezřívat právě tuto ženu, protože se pohybovala na místě ztráty. Věděli o ní také, že pojede do Hlinska. Před tamní poliklinikou ji našla zaměstnankyně penzionu a konfrontovala ji před policisty.

„Policistům žena vše popírala. Bylo zřejmé, že jim lže, proto se do prověřování zmizelých peněz vložili i kriminalisté. Možná jí pojem ‚kriminálka‘ přivodil strach a obavu z vážnosti situace, a proto se žena přiznala,“ řekla chrudimská policejní mluvčí Eva Maturová.

Seniorka nakonec popsala, co s kradenou obálkou udělala. Cestou prý složenky roztrhala a vyházela do odpadkových košů, peníze si schovala.

„Na toaletě polikliniky je podle svých slov sbalila do ruličky, omotala toaletním papírem a vsunula do vaginy. K nalezeným šesti tisícům přidala i jednu svou tisícikorunovou bankovku,“ řekla Maturová.

Po přiznání důchodkyně bankovky dobrovolně vydala. Za trestný čin zatajení nálezu jí hrozí až roční odnětí svobody.

Autor: