Zlodějka obrala spícího muže, ukradeným mobilem napsala jeho synovi o PIN

  12:22
Promyšlenou lstí se dostala k penězům zlodějka, která na Sokolovsku okradla spícího muže. S jeho platební kartou hned pospíchala k bankomatu. PIN získala jednoduše tak, že si o něj napsala z ukradeného mobilu nic netušícímu mužovu synovi.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Devatenáctiletá žena z Horního Slavkova šla najisto. Rodinu dobře znala, dříve se přátelila s jedním z mužových synů. Věděla proto, že otec na noc nezamyká, a také, že se mu synové starají o bankovní účet.

„Bez užití násilí vnikla v polovině října do domu a poté přímo do obývací místnosti bytu, kde spal sedmašedesátiletý muž. Pokoj důkladně prohledala a následně z něj odcizila několik věcí. Například ze stolu vzala mobilní telefon, peněženku s osobními doklady a platební kartou, tisícikorunu a zlaté šperky,“ popsala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Zlodějka pak z bytu rychle zmizela, aby spícího muže nevzbudila. S lupem pospíchala k bankomatu a aby získala PIN, napsala z mužova telefonu jeho jménem SMS jednomu z jeho synů.

„Psala, aby jí poslal zapomenutý kód. Syn v domnění, že mu píše otec, PIN na mobil poslal. Toho zlodějka využila a z účtu vybrala přes dva tisíce korun,“ uvedla mluvčí.

Ten samý den pak chtěla ukradenou kartou ještě zaplatit několik nákupů, ta ale již byla zablokována. Okradený muž totiž zjistil, že mu peněženka a mobil zmizely, a společně se synem na ženinu lest přišli.

Mladá zlodějka způsobila sedmitisícovou škodu. Nyní se policii zpovídá hned z několika činů, a sice porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže.

„Za to jí hrozí až dva roky vězení,“ doplnila k případu Týřová.

Autor: