Zloději zamkli rodinu v domě, s ukradenými auty za chvíli zapadli

  12:24
Tři zloději se ráno vloupali do rodinnému domu na Klatovsku. Vůbec jim nevadilo, že majitelé jsou doma. Vzali klíče od vozidel a odjeli s nimi. Z odcizených aut se ale dlouho neradovali. Jeden šofér zapadl ve sněhu a druhý se ho snažil vytáhnout. Přitom je policisté zadrželi.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Do rodinného domu v Dlouhé Vsi se trojice vloupala v sobotu kolem páté hodiny ráno. 

Třiatřicetiletý muž nejprve vypáčil okno a vlezl do domu.

„Uvnitř nalezl klíče od dvou zaparkovaných vozidel, která stála na dvoře. Našel také klíče od vstupních dveří, kterými později dům zamkl,“ popsala událost klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Klíč od jednoho vozidla dal zloděj o jedenáct let mladšímu kumpánovi. Ten si s ním odemkl BMW a odjel směrem na Hartmanice, kde se měli později setkat. 

Situaci po celou dobu sledovala před domem sedmatřicetiletá žena, která k pachatelům patřila. Pak usedla do druhého BMW, se kterým ze dvora vyjel starší zloděj.

První vozidlo ale do Hartmanic nedojelo. U Nového Městečka na zasněžené silnici sjel řidič na louku, kde zapadl. Starší zloděj se ho snažil vytáhnout. Přitom je ale spatřila hlídka policistů ze Sušice a trojici zadržela.

„Vzbudila mě přítelkyně, že skrz dveře ložnice viděla na chodbě nějaký pohyb a světlo baterky. Sedl jsem si na vozík a spěchal do chodby. Už jsem ale jenom zaslechl, jak někdo zamyká vchodové dveře,“ řekl pro Novinky.cz invalidní muž.

Jeho partnerka se zloděje snažila natáčet na mobil. „Měla strach o děti, které křičely, že nám kradou auta. Nikdy by nás nenapadlo, že se taková věc může stát. Ten pocit, že vám někdo naruší bezpečí domova, je děsivý,“ dodal poškozený muž.

Později zjistil, že oba zadržené pachatele zná. Mladší z nich byl za krádež před dvěma roky již odsouzen.

Všichni tři zadržení si převzali usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinu porušování domovní svobody a krádež spáchané formou spolupachatelství. Oba muže soud poslal do vazby.

Autor: