VIDEO: Zloděj vláčel prodavačku po zemi, chytili ho kolemjdoucí

  13:34
Několik metrů vláčel zloděj v Brně po zemi prodavačku, která se mu snažila zabránit v krádeži kabelky. Násilníkovi se nakonec povedlo ženu setřást, jeho únik však zastavila trojice kolemjdoucích mužů.

Šestadvacetiletý zloděj v podchodu pod hlavním brněnským nádražím minulý čtvrtek sebral vystavenou žlutou kabelku a chtěl s ní utéct.

V tom mu zabránila sedmdesátiletá prodavačka, která mladíka chytila za ruku. „Podezřelý se však nezastavil, a tak žena upadla na zem a on ji vlekl za sebou až ke schodišti. Tam se ženě vytrhl a nechal ji ležet na zemi,“ sdělil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Mladík už bez kabelky chtěl utéct po schodech na ulici, ale vydali se za ním tři pronásledovatelé.

Jeden z nich prchajícího zloděje chytil před obchodním centrem na rohu Nádražní ulice, zatímco další dva přivolali hlídku městské policie.

„Mě nenapadlo, že kabelku nepustí. Že mě svalí na zem a bude mě táhnout,“ svěřila se strážníkům prodavačka, která vyvázla bez zranění.

Strážníci po vyslechnutí ostatních svědků předali zadrženého státním policistům, ti se budou případem dále zabývat, pachatel je podezřelý z trestného činu.

Autor: