Drzý zloděj vykrádal byty a domy, když byli jejich obyvatelé doma

  14:40
Kriminalisté vypátrali zloděje, který v Mostě a okolí tři měsíce vykrádal byty a rodinné domy, do nichž se dostával oknem či přes balkon. Tímto způsobem vnikl do sedmi domácností a vůbec mu nevadilo, že obyvatelé byli doma.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

„Vyšetřovatel obvinil dvaačtyřicetiletého Mostečana z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ informovala nyní policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Muž začátkem června vnikl otevřeným oknem do bytu v Mostě a ukradl mobil z pokoje, kde spala žena. 

V obci u Mostu ve stejné době dopoledne vlezl oknem do domku, kde ukradl z kabelky doklady a platební kartu, s níž i dvakrát zaplatil. Majitelka byla doma, ale krádež zjistila, až když hledala peníze.

Žena ho přistihla, když seskočil do pokoje

V květnu nad ránem se zloděj dostal oknem do přízemního bytu. „Tam ho přistihla poškozená ve chvíli, kdy seskočil z parapetu do pokoje. Žena zakřičela a muž stejnou cestou utekl,“ popisuje Světláková.

V jiném domě se rodina dívala na televizi, neznámý muž k nim potají vlezl, v kuchyni vylovil z kalhot pouzdro s osobními doklady a zmizel.

V dubnu ve starší mostecké zástavbě vnikl nenechavec oknem do přízemního bytu v rodinném domě a sebral tam mobilní telefony. I tady byli obyvatelé doma. 

V Žatecké ulici pak vylezl na balkon bytu v prvním patře a z pokoje si odnesl šperky, peněženku a platební kartu. Rodina v tu dobu spala. V jiném domě ukradl samovar, když jeho obyvatelé dřímali.

Všechny ukradené věci zloděj prodal a peníze utratil. Celkem způsobil škodu 31 tisíc korun. „Kradl už v minulosti a byl ve vězení. Nyní mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodává mluvčí mostecké policie.

Autor: