VIDEO: K dívce si přisedl zloděj a sebral jí mobil, muže hledá policie

  12:58
Chvilička nepozornosti stačila k tomu, aby dívka v hale na autobusovém nádraží v Jihlavě přišla o svůj mobilní telefon. Sebral jí ho zatím neznámý zloděj. Po jeho totožnosti pátrá jihlavská policie. Celou krádež zaznamenala kamera umístěná ve vestibulu.

„Dívka seděla krátce po šesté hodině ráno 23. října v hale na lavici, přičemž svůj mobil měla odložený v těsné blízkosti za zády. Této situace využil muž, který do té doby seděl opodál,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž si k dívce přesunul a mobil jí sebral. Po chvilce pak odešel ven z budovy. „Dívka si rychle všimla, že telefon nemá, a za neznámým mužem se vydala. Telefon se jí ale získat nepodařilo,“ pokračovala Kroutilová.

Dívka proto zavolala policii. Hlídka, která na místo zanedlouho dorazila, začala po zloději v okolí autobusového nádraží pátrat. Jenže ani jí se nepodařilo lapku najít.

Policie proto doufá, že muže někdo pozná na zveřejněném záznamu. „Žádáme občany, kteří ho poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ vzkázala policejní mluvčí.

„Uvítáme také jakékoli další informace, které by směřovaly k objasnění případu nebo nalezení odcizeného mobilního telefonu. Jednalo se o telefon značky Honor, zlato-stříbrné barvy,“ dodala Kroutilová.

Podle ní hrozí pachateli zmiňované krádeže mobilu až dva roky vězení.

Autor: