Jsem anděl a hlídám váš dům před zloději, hájil se přistižený chmaták

  12:02
Takřka neuvěřitelnou výmluvu použil čtyřiatřicetiletý muž, kterého přistihl majitel při vloupání do garáže rodinného domu v Zaječicích na Chrudimsku. Nenechavec se hájil tím, že je anděl, který hlídá dům před zloději, jimž vloupání rozmluvil.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Setkání s andělem strážným se nepoštěstí jen tak každému. Rodina ze Zaječic jej však potkala v autě. Když se muž a žena vrátili v neděli domů, všimli si otevřených skříněk a věcí v garáži.

„Muž poslal ženu do zajištěného domu a sám se šel poohlédnout po zahradě, kde si všiml zamlžených skel osobního auta zaparkovaného na dvoře. Nakoukl dovnitř a spatřil cizího muže. Ihned požádal o pomoc souseda, dveře otevřeli, zavolali policisty a do příjezdu hlídky se pachatele snažili zadržet,“ řekla chrudimská policejní mluvčí Eva Maturová.

Nenechavec opakovaně tvrdil, že je andělem, který chrání jejich majetek před zloději, jimž vymluvil krádež u nich v domě.

„Muž nebyl pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky,“ řekla Maturová.

Terčem jeho zájmu byly sluneční brýle, gumové pantofle, pracovní boty, zapalovač a jiné věci v hodnotě do 600 korun.

Policisté zjistili, že muž má ze sebou trestní minulost. Za podobný čin dostal již dříve dva roky vězení. Trest si odpykal a byl propuštěn na svobodu. Dnes odpoledne soud rozhodne, zda výtečníka pošle do vazby. Za krádež mu hrozí až tři roky vězení.

Autor: