Varhany a viola, nevšední koncert v poutním chrámu

Ilustrační fotografie. Autor: DENÍK/Attila Racek
vydáno: 30.4.2012, 08:27

Zlín – Nevšední zážitek slibuje návštěva koncertu Varhany a viola, který se uskuteční v neděli 6.května 2012 v poutním chrámu Narození Panny Marie ve Zlín - Štípě.

Varhany a viola je jednoduchý, ale význačný název koncertního vystoupení dvou předních umělců. Historické varhany poutního chrámu ve Štípě byly v minulých letech restaurovány a viola je nástroj, který může zvuk varhan velmi vhodně doplnit.

Posluchači budou seznámeni s možnostmi obou nástrojů – mohutným zvukem varhan a jemnou melodií violy – nebo také možná s přesným opakem.

Na varhany bude hrát Petr Rajnoha, který studoval varhanní hru nejprve na brněnské Konzervatoři a na JAMU, později na Conservatoire National de Rueil-Malmaison v Paříži u Susan Landale.

Po návratu domů pokračoval ve studiích v Praze ve třídě doc.Jaroslava Tůmy, přičemž v roce 2000 získal stipendium na stáž do Lyonu k proslulému profesoru Jeanu Boyerovi.

Díky svému přístupu k autentické interpretaci varhanní hudby všech období je Petr Rajnoha často zván na různé české i evropské hudební festivaly a spolupracuje s významnými českými orchestry i se sólisty.

Zvuk violy rozezní Pavel Březík, který pochází ze Zlína, působí jako sóloviolista Filharmonie Bohuslava Martinů a je absolventem kroměřížské Konzervatoře P. J. Vejvanovského a HAMU v Praze.

Je vítězem Mezinárodní violové soutěže o Cenu Beethovenova Hradce a finalistou Mezinárodní violové soutěže J. Brahmse v Rakousku. Kromě sólového a orchestrálního hraní se také věnuje pedagogické činnosti na Konzervatoři v Kroměříži.

Autor: Michaela Suchá - regionální zprávy iRegiony Impuls

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

VIDEO: Jakou letní píseň máte dnes v hlavě?

[29.7.2014]

VIDEO: Jakou letní píseň máte dnes v hlavě?

Jakou letní píseň máte dnes v hlavě? Nebo jaká nesmí u vašeho táboráku chybět? Ptá se dnes pořad Fanda a jeho česká…
VIDEO: Dnes táboříme na Mafiánském táboře!

[29.7.2014]

VIDEO: Dnes táboříme na Mafiánském táboře!

Reportéři Aleš Růžička a Matyáš Kaiser dál projíždí východem Čech a dnes navštívili 118 dětí v Chotěvici u Dvora…