Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínské besedování 2017

  13:21
O víkendu 18.–20. srpna bude ve Zlíně živo. Do města se sjedou desítky tanečníků, muzikantů a zpěváků, kteří se představí v rámci mezinárodního folklorního festivalu Zlínské besedování. V letošním dvanáctém ročníku se na pódiích a pěších zónách vystřídá 23 souborů ze tří kontinentů.

Setkání krojovaných ve Starovicích na Břeclavsku | foto: Marie Stránská, MAFRA

Festival tance a muziky Zlínské besedování začíná v pátek 18. srpna na náměstí Míru. V zahajovacím programu Vítajte, který začíná v 19 hodin se představí většina festivalových hostů.

V sobotu v 10 hodin započne největší díl programu, v němž folkloristé vyrazí do zlínských ulic a své umění předvedou v pěších zónách. Všichni, kdo se chtějí aktivně k besedování zapojit, jsou zváni na popolední programový blok na náměstí Míru, který nabídne veřejnou výuku několika lidových tanců z různých regionů. Lekce tance vystřídá pásmo moravských pěveckých sborů a celý sobotní den zakončí hlavní večerní festivalový pořad.

Většina souborů se zúčastní nedělní slavnostní mše v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích a odpoledne se zahraniční soubory přesunou do areálu pod malenovický hrad. V podhradí začíná zábava v 16:30 hodin.

Další informace najdete na: wwww.besedovani.cz