Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Živou ulici zahájí pouliční divadlo v Mlýnské strouze

  16:15
V pondělí 10. července zahájí Živou ulici už tradičně festival Za dveřmi je divadlo. Šestý ročník Živé ulice odstartuje v Mlýnské strouze, kam zavítají žongléři, akrobati a pouliční umělci. Připravená je i pohádka pro děti.

Živou ulici zahájí pouliční divadlo v Mlýnské strouze v Plzni | foto: Město Plzeň

Pod širým nebem se představí sedm souborů, každý den se budou hrát dvě až tři hry. K vidění bude sólové vystoupení dlouholetého člena V.O.S.A. Theatre, souboru, který reprezentoval Českou republiku na EXPO v Šanghaji, Milánu nebo na Formuli 1 v Bahrajnu. S dětmi si rozhodně nenechte ujít loutkovou pohádku Murgila a Zorila v podání uznávaného souboru Divadlo Continuo.

Návštěvníci se mohou těšit na humorné představení žonglérského dua Bratři v tricku, kteří uprostřed léta ukáží své běžkařské umění. Běžkařská odysea měla premiéru před několika týdny a v Plzni bude k vidění poprvé. V plzeňské premiéře se také představí ohnivý soubor Amanitas Fire Theatre, který přijede s novinkou „W“, což je spojení fireshow, žonglování, fyzického divadla, živého zpěvu, autorsky mixované hudby, ale i závěsné a pozemní akrobacie a pantomimy.

Do Mlýnské strouhy zavítají i Hombres. Umělecké duo přijede s novinkou Uhni, hraju! Program doplní Holektiv, uskupení, které se volně pohybuje mezi žánry fyzického divadla, akrobacie, klaunérie a tance. Jejich představení v Mlýnské strouze ovládnou víly Sylfidy. Vílou na laně bude také provazochodkyně Kristýna Tvrdíková, která předvede své umění na volném laně poslední festivalový den.

Za dveřmi je divadlo potrvá od 10. do 12. července. Hlavní blok Živé ulice se uskuteční od 11. do 20. srpna na šesti místech v centru Plzně. Vstup na všechny akce v rámci festivalu Živá ulice je zdarma. Více informací najdete na https://akce.plzen.eu.