Zima ještě nekončí, přijde sníh a teploty spadnou k nule

  8:54
Chladné počasí z posledních dní nekončí, naopak, přijde ještě chladnější. Meteorologové tento týden očekávají teploty pod nulou a sníh, od dnešního večera navíc varují před tvorbou sněhových jazyků. Oteplit by se mělo na konci měsíce.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Do Česka začal proudit studený vzduch od severu, který přinese další ochlazení. Ve středu a ve čtvrtek by mělo sněžit i v nížinách, na horách by mělo napadnout až 15 centimetrů sněhu. Mrznout by ráno mělo i v nížinách, místy se bude tvořit náledí.

Dnes bude oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky, v polohách nad 700 metrů bude sněžit. Denní teploty by měly stoupat ke 4 až 8 stupňům.

Ve středu a čtvrtek budou noční teploty klesat na 1 až -3 stupně, denní vystoupají na 2 až 6 stupňů. Foukat bude čerstvý vítr, objevit se může i sníh.

Páteční obloha bude polojasná, noční teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 stupni, denní mezi 4 až 8 stupni. Vát bude opět čerstvý severozápadní vítr.

V sobotu a neděli už by měl být vítr pouze mírný. Nejnižší noční teploty by mohly v sobotu klesnout na -1 stupeň, v neděli na nulu. Nejvyšší denní teploty vyšplhají v sobotu k 11, v neděli k 10 stupňům.

Od dnešních 17 hodin do odvolání platí výstraha před tvorbou sněhových jazyků, a to v Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Moravskoslezském, Olomouckém, Pardubickém a Ústeckém kraji.

Jaro by se do Čech mělo vrátit na konci dubna. Do té doby by měly být teploty podprůměrné, v maximech jen lehce nad bodem mrazu, nejčastěji do 8 stupňů.