Starší žena odhalila lež podomního prodejce a zamkla jej ve svém bytě

  17:54
Ve vlastním bytě uvěznila starší žena z Brna podomního prodejce, který jí nabízel změnu dodavatele elektřiny. Smlouvu nejprve ve zmatku podepsala, poté si však uvědomila praktiky podobných obchodníků a muže do příjezdu strážníků zamkla.

Jednatřicetiletý prodejce zazvonil u bytu osmašedesátileté ženy v brněnské Sevastopolské ulici v úterý kolem poledne. Sdělil jí, že její dosavadní dodavatel elektřiny končí, a rovnou ženě nabídl přechod k nové společnosti.

„To ženu prý znejistělo natolik, že smlouvu podepsala. Po mužově odchodu si však vzpomněla na podvodné praktiky prodejců a kromě strážníků zkontaktovala i zákaznickou linku energetické společnosti,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Na infolince svého dodavatele elektřiny žena zjistila, že firma funguje dál a ona se zřejmě stala obětí lsti. Proto zatelefonovala podomnímu prodejci a pozvala jej zpět do svého bytu.

„Ve chvíli, kdy se prý muž začal k ženě chovat arogantně, zamkla dveře z obavy, aby neutekl,“ přiblížila Kadrnožková.

Žena i s prodejcem v bytě počkala na příjezd strážníků, kterým muž přiznal, že neměl domluvenou schůzku, a je tak podezřelý z porušení tržního řádu. Případ se bude řešit ve správním řízení.

Autor: