Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zelný trh letos oživí slavnosti a festivaly

  9:29
Městská část Brno-střed provozuje od 1. března tohoto roku v novém režimu venkovní tržiště na Zelném trhu. Přilákat zákazníky chce nejen rozšířením celoročně nabízeného sortimentu, ale také řadou doprovodných akcí.

Zelný trh v Brně má být letos atraktivnější nejen pro prodejce, ale i pro zákazníky. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Ve spolupráci s dalšími brněnskými pořadateli připravuje jednorázové, sezónně a tematicky zaměřené gastronomické akce či další podobně orientované jarmarky nebo slavnosti, které se budou konat v horní části náměstí od dubna do října letošního roku.

Návštěvníci tržiště se tak mohou těšit například na Farmářský festival, který vychází z aktuálního kalendáře zemědělců.

„Sérii šesti akcí otevře v dubnu slavnost medvědího česneku, v následujících měsících pak dostane hlavní slovo chřest, jahody a třešně, ovocné a netradiční zmrzliny, dále rajčata, jablka a hrušky. Podzimní rozloučení se sezónou pak bude patřit bramborám. Věříme, že tak jako Brněnský Biojarmark, který se letos uskuteční již po pětadvacáté si i Family a Lady fest, Pivovarské dny a Festival raw stravy najdou své příznivce,“ dodala místostarostka Flamiková.

Kompletní informace o akcích na Zelném trhu včetně pravidelného prodeje farmářských produktů na tomto tradičním brněnském tržišti lze najít na: www.trhynazelnaku.cz