Nehoda vlaku na Lounsku poškodila stovky pražců, trať otevřou až v létě

  16:50
V pátek 24. května se měla otevřít železniční trať mezi Hřivicemi a Domoušicemi na Lounsku, kde před týdnem vykolejil nákladní vlak. Z plánů však sešlo, protože poškození trati je větší, než se původně předpokládalo. Provoz se podaří obnovit až v létě.

Vagony poškodily několik kilometrů železničního svršku, konstrukce železničních přejezdů a výhybek ve stanici Hřivice. | foto: Hasičská záchranná služba Správy železniční dopravní cesty

„Podrobná prohlídka trati po nehodě nákladního vlaku mezi Hřivicemi a Domoušicemi ukázala, že poškození je rozsáhlejší. Mimo jiné se musí vyměnit i 1 200 pražců,“ uvedla dnes mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová.

„Vzhledem k tomu, SŽDC plánovala souvislou opravu úseku na září letošního roku, urychlí přípravu opravy celého osm kilometrů dlouhého úseku, tak aby práce místo v září začaly už v červenci,“ dodala Pistoriusová s upozorněním, že neplánovaná výluka, kterou si vyžádalo vykolejení vlaku, pokračuje.

Nehoda se stala v pátek 18. května před 21. hodinou. Nákladní vlak při vykolejení poškodil několik kilometrů železničního svršku a v úseku Louny - Domoušice byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Fotogalerie

Škoda na trati se předběžně odhaduje na pět milionů korun, další milion je pak na škoda na vozech. 

„Jsou tam tři vykolejené vagony, plus jeden vagon je převrácený na bok u kolejí,“ popsal krátce po nehodě mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

Jeden z vozů jel podle něj už před nehodou řadu kilometrů mimo koleje. „Došlo k poškození železničního svršku v délce několika kilometrů,“ řekl Tesař.

Na sousedním úseku Domoušice - Rakovník je výluka kvůli opravě trati. Nákladní vlak, který vykolejil, převážel kolejnice právě z tohoto opravovaného úseku.

Autor: