Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zbrojovka a město

  13:21
Muzeum regionu Valašsko, p. o. připravilo u příležitosti 80. výročí založení Zbrojovky Vsetín zajímavou výstavu, která Vás seznámí s historií továrny a připomene její význam pro rozvoj města. Velkou část expozice tvoří předměty ze soukromé sbírky Dr. Ondřeje Němčáka.

Zbrojovka a město | foto: Impuls.cz

Od 21. března můžete ve vsetínském zámku navštívit novou výstavu s názvem Zbrojovka a město. V letošním roce uplyne 80 let od založení vsetínské zbrojovky a Vy máte jedinečnou možnost prohlédnout si znehodnocené originály výrobků speciální techniky, kterou továrna dodávala zejména pro armádu. K vidění budou zbraně, munice či pyrotechnické výrobky, ale i rozbušky nebo civilní výrobky.

První část výstavy se věnuje armádním zbraním, druhá část představuje současné firmy Austin Detonator s.r.o., Galvamet spol. s.r.o., Indet Safety Systems a.s. a ZVI a.s. Kromě toho se také dozvíte, jaký vliv měla továrna na urbanistický rozvoj Vsetína, na místní školství, sport a kulturu.

„Velké poděkování patří Dr. Ondřeji Němčákovi, který svou soukromou sbírku zapůjčil muzeu,“ uvádí kurátor sbírky Mgr. Pavel Mašláň.

Výstava potrvá až do 10. června 2017.