Zážitky pro celou rodinu nabídne Starodávný jarmark

  7:08
V sobotu a neděli 11. a 12. srpna zavítají na Starodávný jarmark kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupiny historického šermu Valmont a Svobodní sedláci. Pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku.

(ilustrační snímek) | foto: Jan Daněk, iDNES.cz

„Pro návštěvníky jsme připravili bohatý kulturní program, ve kterém se mohou těšit na historickou hudbu v podání skupiny BraAgas a Devětsil. V sobotu od 14.30 uvítáme HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica - originální těleso, které s odkazem na lidové tradice překračuje hranice hudebních žánrů. V neděli od 15.00 zahraje skupina Poletíme? K dobré náladě budou vyhrávat flašinetáři, bluegrassová skupina Taverna a Navalentym. Chybět nebude ani divadlo pro děti,“ sdělil Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Připravena bude nejen pestrá nabídka občerstvení a jarmarečního zboží, ale také broušení nožů a nůžek, drátování hrnců, pouliční prodej párků a kartářka. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, střelba z kuše, soutěže, tvůrčí dílny či siloměr. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy.

V sobotu 11. 8. bude u příležitosti konání Starodávného jarmarku vypraven historický parní vlak z Valašského Meziříčí do Rožnova p. R. a zpět.

Po atrakcích v Dřevěném městečku zveme návštěvníky na amfiteátr Na strání, kde proběhne v sobotu od 17.00 již 29. ročník multižánrového festivalu Valašské folkrockování. Mezi populárními hosty bude HANA A PETR ULRYCHOVI A SKUPINA JAVORY BEAT, TiNG, ANNA K., TATA BOJS.