Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Závody kočárků opět rozhýbou Mostecké rodiny

  11:02
V neděli 23.dubna 2017 v 15 hodin odstartují v Mostě na Šibeníku opět po roce STROLLERING® Závody kočárků 2017 ve sportovní chůzi. Akci pro mostecké rodiny organizuje Mateřské centrum Barborka při Krušnohorském centru pro rodinu.

Závody kočárků opět rozhýbou Mostecké rodiny | foto: Impuls.cz

Registrace závodníků předem je možná až do pátku 21.4.2017 (12:00 hodin) na: http://www.zavodykocarku.cz/organizator/ilona-radicsova/, kde jsou i průběžně aktualizované informace.

Během celé akce i před jejím začátkem bude pro rodiny zajištěn doprovodný program.

Kategorie závodů: maminky, tatínkové, rodiny (+ kočárek s dítětem podmínkou), a dále děti na odrážedlech či kolech a děti s kočárky pro panenky.

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětluje Edita Berková.

„Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života,“ dodává.

Doprovodný program (zábava, výtvarné dílničky, brýle simulující požití alkoholu/drog aj.) zajišťují kromě MC Barborka i neziskové organizace koordinační skupiny.

Městská policie v případě příznivého počasí předvede ukázku výcviku policejních psů a zároveň bude dohlížet na bezpečnost u přechodu.

Moderátorem bude Zdeněk Lukesle.

Celá akce také polovinou vybraného symbolického startovného (50,- Kč/rodinu, platba na místě) podpoří neziskový Projekt Šance (stejně jako v loňském roce), který pomáhá dětem ulice.