Po třetí smrti při závodech v Radvanicích organizátoři a obvod řeší, co dál

  9:14
Ostravský obvod Radvanice se bude spolu s organizátory Okruhu Františka Bartoše zabývat další budoucností tohoto motocyklového závodu. Víkendový 11. ročník předčasně ukončila smrtelná nehoda pětadvacetiletého jezdce. Stal se třetím motorkářem za posledních šest let, který závod nepřežil.

Tragická nehoda při závodech v Ostravě (13. července 2014) | foto: ZZS Moravskoslezského kraje

„Okruh je technicky náročný, jezdci ale vědí, do čeho jdou. Faktem je, že jde o třetí tragickou nehodu a druhou na stejném místě trati, což mě nutí k zamyšlení, zda toho mám být nadále součástí,“ uvedl člen organizačního výboru Dominik Kotula.

Zda za nedělní havárii může jezdecká chyba, souhra nešťastných okolností, nebo například nějaký technický problém na motocyklu, zjišťuje policie. Výsledek bude velmi zajímat radvanického starostu Aleše Boháče.

„Závěry pro nás budou důležité. S organizátory závodu jsme domluvení, že se za měsíc setkáme a zhodnotíme, co dál,“ podotkl Boháč. 

Ostravský obvod poskytuje pro organizování závodů místní silnici, bez jeho součinnosti by se tak závody konat nemohly.

Fotogalerie

Policistům by ve vyšetřování nehody pomohly další svědecké výpovědi. „Žádáme svědky a majitele záznamu nehody, ať nás kontaktují,“ řekl mluvčí Richard Palát.

Poprvé zemřel motocyklista na Radvanickém okruhu v roce 2014. Po nehodě krátce po startu jednoho ze závodu tehdy zemřel sedmadvacetiletý zahraniční jezdec a další čtyři se zranili.

Další smrtelnou nehodu museli organizátoři hlásit v roce 2016. Tehdy při projetí levotočivé zatáčky havaroval dvaadvacetiletý závodník.

Autor: