Závěr týdne bude slunečný, od pondělí bude sněžit

  8:48
Závěr týdne bude ve znamení slunečného počasí se zmenšenou oblačností a četnými ranními mlhami, které se budou během dne rozpouštět. V příštím týdnu by se ale mělo i v nížinách objevit sněžení a nejvyšší teploty budou stoupat jen slabě nad nulu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Dnešní denní teploty vystoupají na 5 až 9 stupňů.

Ranní mlhy se budou místy objevovat i v pátek a teploty budou klesat ke 2 až -2 stupňům, na horách i k -6 stupňům. Přes den bude převládat jasno nebo polojasno s teplotami mezi 5 až 9 stupni.

Obloha s minimem oblačnosti nás čeká i v sobotu. Ranní minima budou klesat k 0 až -4 stupňům, v horských oblastech dokonce až k -10 stupňům. Po rozpuštění ranních mlh si ale přes den opět užijeme jasnou nebo polojasnou oblohu s odpoledními maximy mezi 5 až 9 stupni.

I v neděli ráno se budou objevovat mlhy a minimální teploty zůstanou na stejných hodnotách jako sobotní. V počátku dne bude převládat polojasno, postupně ale bude od severu přibývat oblačnosti, které budou v horských oblastech sněhové. Teploty budou ještě stoupat ke 3 až 7 stupňům.

Sněžení dorazí i do nížin v pondělí, kdy začne počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Převládat bude oblačná až zatažená obloha se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Ranní minima klesnou na 0 až -4 stupně, přes den se budou pohybovat mezi 1 až 5 stupni.

Velmi podobné bude i úterý, kdy se dočkáme dalšího poklesu teplot.