Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zářijové Struny dětem v Minoru naučí děti i rodiče kouzlit s papírem

  12:29
Rodinný festival Struny dětem v pražském Minoru se pomalu blíží. O víkendu 22. - 24. září tentokrát naučí děti kouzlit s papírem.

Rodinný festival Struny dětem v Minoru | foto: Impuls.cz

O tom, že ke skvělé zábavě stačí jen pár archů papíru přesvědčí účastníky ve svých workshopech jeden z nejvyhlášenějších origamistů světa Jeremy Shafer z USA, který svými nápady a návody na Youtube nadchl děti z celého světa.

Workshopy POP-UP ORIGAMI aneb Optické iluze a jiné legrace s ním proběhnou v 11, 13 a 15 hodin v sobotu i neděli a jsou tentokrát otevřené nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

Papíru se budou věnovat i další doprovodné dílničky na Novoměstské radnici, které budou dostupné celý víkend od 10 do 18 hodin.

Návštěvníci se mohou zúčastnit výroby masek samurajských přilbic, opravdu hrajících papírových pískátek, porigami zvířátek, neodolatelných kytar či inspirativních kaleidocyklů. To vše pod vedením zkušených lektorů, jimž se papír stal životní vášní.

Struny dětem o víkendu 22. až 24. září zvou na celou řadu koncertů, představení a dalšího tvoření.

Na děti se tak těší Ondřej Ruml, Radim Vizváry, Lenka Nová nebo Bombarďák. Možnost vytvořit si pohádku v přímém přenosu s vlastním koncem nabídne Příběhomat, který rozvine dětskou fantazii.

Křehké instrumentální písničky i „rockové vypalovačky“ zde pokřtí Loutky v nemocnici, které dlouhodobě přináší úsměv těm, kteří to nejvíce potřebují. La škola zkušených hudebníků a pedagogů pod vedením Tomáše Fingerlanda finišuje s novým projektem, kde popluje světem kouzelného světa křehkých poetických písní, čerpajících inspiraci v Laponsku a polární krajině či vonících Afrikou a černými kmenovými rytmy.

V čem cestovali naši předci, se děti dozví při výrobě vlastního bláznivého leporela s historičkou Barborou Štolleovou a výtvarnicí Jitkou Petrovou. Struny dětem tak opět naplní své krédo představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií.

Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz. Předprodej vstupenek byl zahájen.