Havraň se zbaví zápachu, průmyslová zóna bude mít svou kanalizaci

  8:02
Obyvatele Havraně na Mostecku by měl po letech přestat trápit zápach z kanalizace. Město Most tu chystá letos vybudovat nový výtlak odpadních vod z průmyslové zóny Joseph, jejímž je majitelem a která je i příčinou obtěžujícího zápachu.
zápach

(ilustrační snímek) | foto: Dalibor Glück, MAFRA

„Zápach z kanalizace trápí obec i její obyvatele přibližně posledních pět let. Byl s tím velký problém, dostával se i přes sifony až do domácností. Nyní jsme dosáhli toho, že se tím bude město Most zabývat,“ sdělila starostka Havraně Zděnka Smetanová. 

Kanalizační řad z průmyslové zóny je v současné době napojený na původní obecní kanalizaci. Nový, samostatný výtlak bude na obecní kanalizaci zcela nezávislý a povede za hranice Havraně až k přečerpávací stanici odpadních vod.

„Akce vyjde město Most zhruba na osm milionů korun. Věříme, že snad už definitivně vyřeší problém se splaškovou vodou ze zóny Joseph, který město s Havraní řeší dlouhou dobu,“ doplnil náměstek mosteckého primátora Marek Hrvol.

Město podle něj letos v zóně připravuje kvůli nárůstu počtu investorů i práce na zvětšení retenční nádrže na svedení dešťových vod. Ta je podmínkou pro další vydávání stavebních povolení.