Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou oživí výstava barokních kostýmů a masek

  5:31
Nová výstava kostýmů a masek přenese návštěvníky zámku Jaroměřice nad Rokytnou do salonu galantní společnosti 18. století, a to už od soboty 9. září 2017.

František Antonín Míča působil na jaroměřickém zámku. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Výstava zájemce seznámí s ideálem krásy tehdejší epochy a poodhalí rafinovanou eleganci a jemnou smyslnost tehdejší módy. Šest vystavených barokních kostýmů doplní originální ručně vyrobené masky, které se tehdy používaly pro nejrůznější společenské události,“ prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism s tím, že scénické kostýmy například s názvy Harlekýnka, Bauta, Kolombína nebo Satyr budou ozvláštňovat prohlídkou trasu zámku v jeho standardních prohlídkových časech až do 1. října.

Navíc každý víkend vyjma 23. a 24. září se v sobotu i v neděli, vždy v 11.00 a 14.00 uskuteční speciální komentované prohlídky zdarma.

„Jednou z nejoblíbenějších kratochvílí aristokracie byly v polovině 18. století maškarní plesy nebo různá maškarní maskovaná setkání, ve kterých se protagonisté inspirovali italským profesionálním divadlem Commedia dell’arte. Výstava tak poodhalí třpytivou a jedinečnou atmosféru aristokratické zábavy,“ doplnila Jana Caklová.