Muž do kamen zasouval dlouhá prkna, zakouřil celou bytovku

  12:00
Neskutečný pohled se naskytl hasičům a policistům, kteří zasahovali v zakouřené bytovce ve Smiřicích na Hradecku. V jednom z bytů muž topil v krbových kamnech dlouhými prkny, která se do kamen nevešla. Nechal proto otevřená dvířka a prkna dovnitř postupně zasouval.

Dlouhá prkna muž opřel o židli a počkal, až část shoří. | foto: Policie ČR

Hasiči vyjížděli do zakouřené bytovky v Mlýnské ulici krátce před nedělní půnocí. Podle záznamů byl zakouřený celý dům. Původně se domnívali, že hoří, ale při průzkumu zjistili, že kouř vychází z otevřených kamen v jednom z bytů.

„Uživatelé tohoto bytu přikládali dlouhými prkny, která z krbu vyčnívala. Hasiči vynesli dřevo ven mimo byt a dvířka zavřeli,“ popsala zásah mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Při události se nikomu nic nestalo a kvůli kouři nebylo potřeba ani evakuovat dům. Přesto museli situaci řešit i policisté. Čtyřicetiletý muž, který v kamnech topil, byl totiž agresivní a nechtěl s hasiči spolupracovat.

Fotogalerie

„Takovým způsobem prý doma topil opakovaně. Při dechové zkoušce nadýchal téměř 2,2 promile alkoholu a policisté proti němu museli použít donucovací prostředky,“ popsala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté muže odvezli na záchytku. Případ řeší jako přestupek proti požární ochraně. Muž byl trestaný již v minulosti. Loni řídil auto pod vlivem alkoholu a dostal dvouletou podmínku a zákaz řízení na dva roky.

Autor: