O zahrádky v Opavě je obrovský zájem, více jich však letos nebude

  15:56
Od loňského srpna se po výzvě radnice hlásili zájemci, letos se mělo začít s první výstavbou. Tři stovky zahrádek v lokalitě U sv. Anny v Opavě ale ani přes obří poptávku od podzimu k mání nebudou. Podle opavské radnice není možné akci stihnout.

(ilustrační snímek) | foto: Marie Stránská, MAFRA

Zájem o zahrádky je ve městě obrovský. Dotazník vyplnily, nebo se přímo na magistrát obrátily více než čtyři stovky Opavanů.

„Zahrádky jsou nedostatkové zboží, hledáme už několik let. Chceme klidnější místo pro děti. Vyplnili jsme dotazník na internetu,“ popsala například Marie Nováková.

Na magistrát se nyní obracejí desítky lidí s dotazem na termín výstavby i možnost rezervace. Letos se však ještě avizovaných zahrádek nedočkají, podle nového vedení města to není reálné, město nemá studii ani projekt.

„Dotazníky, které nám občané zaslali, evidujeme, nicméně v této chvíli nebudeme zájemce zpětně oslovovat, neboť jim zatím nemůžeme sdělit konkrétní informace,“ uvedl náměstek primátora Igor Hendrych.

Se zahrádkami v lokalitě mezi Olomouckou ulicí a hlavním tahem na Bruntál počítá nový územní plán a měl se uskutečnit průzkumný vrt.

„Víme, že lidé mají o zahrádky velký zájem, vybudovat je chceme. V této chvíli jsme na samotném začátku. Aby mohl být například proveden průzkumný vrt k nalezení zdroje vody, musí nejprve vzniknout studie území,“ uvedl primátor Tomáš Navrátil. Přípravy nové kolonie pokračují, avšak potrvají řadu měsíců.

Autor: