Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zahájení 6. litomyšlské lázeňské sezóny

  13:16
Zahájení v pořadí již šesté litomyšlské lázeňské sezóny proběhne od středy 26. do neděle 30. dubna 2017.

Ondřej Hejma s kapelou Žlutý pes vystoupil 27. července v pražské Stromovce na mezinárodním hudebním festivalu Music In The Park | foto: Michal ŠulaMF DNES

Opět po roce ožije v sobotu 29. dubna lázeňská promenáda slavnostním průvodem, hudební i divadelní produkcí.

Chybět nebudou ani oblíbené lázeňské prameny, lázeňské lavičky, výstava historických vozidel, přivítáme i spolek českých kolařů cestovatelů a veškeré dění bude pod dohledem prvorepublikového četnictva.

Pohlazení pro duši i pro uši můžeme čekat od Žlutého psa v čele s Ondřejem Hejmou, kapel Jananas či Dědovy blechy, taneční skupiny Amapola Tribe a mnohých dalších. O několik desetiletí zpět nás posunou Sestry Havelkovy, Stanley ́s Dixie Street Band nebo taneční Swing Busters a swingová kapela AppenDixie.

Lázeňsky rozehřívat se však budeme již od středy. Samozřejmě nebude chybět oblíbený Knižní čtvrtek ve středu – tentokrát na téma Lázně kuřácké.

Ve čtvrtek můžete zavítat na Večer s galerií nebo si ve Smetanově domě užít Poprask na laguně – výjimečné představení Studia DVA s Evou Holubovou a Bohumilem Kleplem v hlavních rolích.

Páteční večerní program zahájí Ondřej Ruml a Matěj Benko Quintet s písničkami Ježka, Voskovce a Wericha ve Smetanově domě. V Music Clubu Kotelna vystoupení „český písničkář“ a výrazný objev loňského roku Thom Artway s kapelou a U Černého orla představí svůj comeback kapela Minus123minut.

Celým sobotním programem, jehož součástí můžete být i vy, bude opět provázet vynikající moderátor Václav Žmolík.

V neděli dopoledne vás zveme na snídani v trávě do zámeckého parku a poté na oslavu 25. narozeni městských lesů, která se bude odehrávat na Černé hoře. A po zbytek prodlouženého víkendu si raději nic neplánujte – pálení čarodějnic se možná protáhne až do pondělí 1. května.

Budete-li potřebovat po náročných dnech krapet meditace, nabízíme vám MÁJYOGU – malou májovou jógovou slavnost, která bude probíhat v pondělí od 10 do 18 hodin v zámeckém pivovaru. Pozvání přijali yoga instruktoři z různých koutů republiky – podrobněji na www.omysl.cz.