Mladík šel s kamarádem řešit na Bořeň své problémy, spadl ze skály

  12:02
Dva šestnáctiletí chlapci se o víkendu za tmy vydali na horu Bořeň u Bíliny na Teplicku řešit osobní problémy jednoho z nich. Vzali si k tomu i lahev alkoholu. Při zpáteční cestě pak jeden z nich uklouzl a zřítil se ze skály. Druhý hoch se bál pohnout z místa a mobilním telefonem přivolal pomoc.

„V pátek před sedmou hodinou večer jsme na tísňové lince přijali oznámení mladistvého. Na místě už byla i jeho matka, které mladík také volal, a nasměrovala policisty do lokality, kde by se měli ztracení chlapci nacházet,“ líčí událost policejní mluví Daniel Vítek.

Policisté po chvíli zahlédli světlo mobilního telefonu, kterým jeden z hochů signalizoval svou polohu. „Vzhledem k těžko přístupnému terénu se k němu ale policisté nemohli dostat,“ popisuje Vítek.

K chlapci, který se zřítil asi z desetimetrové skály, se dostali teprve hasiči a lezci, kteří museli použít speciální vybavení. Mladíka, který si poranil nohu a utrpěl množství pohmožděnin, pak hasiči společně s policisty na nosítkách přenesli k sanitce. 

„S lehčím zraněním jsme nezletilého převezli k ošetření na chirurgii do Teplic,“ řekl iDNES.cz mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

„Policistům hoch řekl, že šel s kamarádem do skal řešit své osobní problémy, přitom popíjel alkohol. Při návratu dolů pak ve tmě uklouzl a spadl ze svahu,“ upřesňuje mluvčí. A dodává, že hoch nadýchal 0,7 promile. 

K druhému prochladlému mladíkovi, který nebyl zraněný, se policisté s hasiči dostali až později. Kolem desáté hodiny večer mu pomohli sejít k chatě pod kopcem, kde ho předali do péče matky.

Případ bude mít nejspíš ještě dohru. „Jednak se bude řešit požívání alkoholu zraněným mladistvým a zároveň možné porušení legislativy, kterého se mohli nezodpovědní mladíci dopustit vstupem do národní přírodní rezervace mimo značené cesty,“ upozorňuje Vítek.