Začátek listopadu bude oblačný a deštivý

  9:11
Oproti uplynulým týdnům nás čeká ochlazení. Převažovat budou teploty mezi 5 až 11 stupni Celsia. Doprovázet je bude oblačnost a srážky, zejména na horách pak můžeme počítat se sněhovými přeháňkami.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Dan Materna, MAFRA

Dnes bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Očekávat můžeme přeháňky nebo občasný déšť, ve vyšších polohách by se mělo jedna o srážky sněhové. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 5 až 9 stupňů.

Také ve středu bude oblačno až zataženo, na jihu a přechodně místy i na jiných místech až polojasno. Na severu republiky místy, jinde jen ojediněle bude pršet. Nejnižší noční teploty klesnou až k nule, denní vystoupají na 7 až 11 stupňů.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy se objeví přeháňky nebo déšť. Večer na severu v polohách nad 1100 metrů hrozí sněhové přeháňky. Noční teploty klesnou na 6 až 2 stupně, denní se vyšplhají ke 14 stupňům.

V pátek nás čeká proměnlivá, převážně velká oblačnost. Na většině území republiky budou převládat přeháňky, v polohách nad 1100 metrů to budou srážky sněhové. Během dne bude srážek a oblačnosti postupně ubývat. Denní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 12 stupni.

Od soboty do pondělí nás čeká polojasné až oblačné počasí. Ráno se mohou ojediněle tvořit mlhy. Noční teploty budou klesat k 1 stupni, denní vystoupají ke 14 stupňům. Místy můžeme očekávat přeháňky, na horách zejména sněhové.