Šumperská nemocnice koupila Internu Zábřeh, chce mít víc lůžek

  6:52
Privátní Interna Zábřeh, která poskytovala ošetřovatelská lůžka pro celou spádovou oblast, se stala součástí šumperské nemocnice. Ta nákupem rozšířila služby v oblasti dlouhodobé následné a ošetřovatelské péče.

Budova A Interny Zábřeh, kterou nyní koupila šumperská nemocnice | foto: interna-zabreh.cz

„Koupě Interny Zábřeh byla racionálním krokem. Dlouhodobě vnímáme v naší oblasti nedostatek lůžek následného typu, na což se snažíme reagovat a rozšířit jejich počet,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Šumperk Martin Polach.

„Jednou z cest k rozvoji tohoto typu péče v šumperské nemocnici bylo převzít zdravotnické zařízení v blízkosti, což se nám koupí podařilo,“ dodal.

Už v roce 2015, kdy do ní vstoupil nový majitel, otevřela šumperská nemocnice ve spolupráci s místní radnicí nové oddělení se sociálními lůžky. Loni pak odkoupila od města desítky let chátrající pavilon staré chirurgie a přestavěla jej na moderní objekt poskytující komplexní dlouhodobou ošetřovatelskou péči.

„Naším cílem je v Zábřehu zachovat, případně v budoucnu rozšířit počet ošetřovatelských a sociálních lůžek a poskytovat péči tak, jak je poskytována v naší nemocnici,“ podotkl Polach.

Autor: