Za výstavou o bunkrech a životu za první republiky do Bohumína

  8:55
Zajímavou výstavu o prvorepublikových pěchotních srubech a životu za první republiky nabídne od poloviny května bohumínský Salón Maryška na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína. Expozici nazvanou Bunkry – němí strážci hranic věnovali její organizátoři letošnímu 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Vernisáž proběhne v pondělí 14. května od 16 hodin.

Druhý řopík nedaleko T-S 20 Pláň je ukázkou, jak vypadalo reaktivované opevnění z doby socialismu. | foto: Štěpánka Tůmová

„Expozice návštěvníky zavede do období první republiky. Lidé se dozvědí, jak se tehdy žilo, proč se pěchotní sruby stavěly a jak probíhala v roce 1938 mobilizace. K vidění bude i spousta předmětů z první republiky, knih, fotografií i dalších dokumentů, které přispějí k tomu, aby si zájemci sami udělali ucelený obrázek o období, které bylo pro české dějiny tak významné,“ uvedl za autory výstavy Michal Hejda z Klubu vojenské historie Bohumín. Dodal, že nebudou chybět informace o bunkrech na Bohumínsku i základy o lehkém a těžkém opevnění.

Expozici, která bude v Salónu Maryška k vidění až do 10. července 2018, připravil Klub vojenské historie Bohumín ve spolupráci se spolkem Maryška a městem Bohumín.

Pro veřejnost se otevře už v úterý 15. května. Zájemci si ji budou moci prohlédnout v úterky a čtvrtky od 15 do 18 hodin.