Za brutální napadení číšníka hrozí Nizozemcům až 18 let vězení!

  14:19
Skupina turistů zaútočila před rokem na obsluhu restaurace v centru hlavního města. Dva z hlavních agresorů teď čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Číšník se z napadení vzpamatovává ještě rok po incidentu.
Věznice na Pankráci v Praze. Ilustrační foto

Věznice na Pankráci v Praze. Ilustrační foto | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Před Městským soudem v Praze v pondělí stanuli dva turisté z Nizozemska Armin Nahvi a Aräsh Nahvi. „Poté, co nás zadrželi, tak jsem zjistil, že byl číšník zraněn. Bylo mi řečeno, že jsem zodpovědný za jeho zranění. Nerozuměl tomu, jak je to možné. Až ve vazbě jsem poprvé viděl záznam rvačky. Bylo to šokující. Vypadalo to jinak, než si vybavuji sám. Nepoznával jsem se. Vypadalo to, že se chovám jako nějaký robot,“ řekl jeden z útočníků před Městským soudem v Praze.

Napadenému číšníkovi se teď chce dvojice agresorů osobně omluvit. Podle advokáta poškozeného Michala Mariniho k tomu ale nedojde. Výpověď útočníků navíc považuje za účelovou a tvrdí, že moc dobře věděli, k čemu může dojít. „Deset ran pěstí do obličeje, to měl natrénováno z posilovny nebo ze sportovního klubu. Je evidentní, že se zabývají bojovými sporty. To nebyly kopy obyčejného člověka, ale vytrénovaného sportovce.“

Dvěma hlavním protagonistů šarvátky teď hrozí odnětí svobody až na 18 let.

Poslechněte si reportáž ze záznamu:

Autor: Vít Zábranský