Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

X. Kamenická muzejní noc

  9:04
Kamenická muzejní noc je již podesáté součástí celorepublikového Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR, z. s., ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Národním muzeem, pravidelně od roku 2005. V roce 2017 se tak uskuteční již XIII. ročník, který bude probíhat ve dnech 19.května až 10.června 2017.

Zámek v Kamenici nad Lipou | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Festival muzejních nocí se stal ojedinělou kulturní a společenskou událostí, do které se stále zapojují nové instituce, a která nemá svým rozsahem v Evropě obdoby. Letos se účastní rekordních 552 institucí ze 178 měst.

Slavnostní zahájení proběhne v pátek 19. května 2017 od 16 hodin v prostorách litoměřického hradu, pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a starosty města Litoměřice Ladislava Chlupáče a za účasti zástupců Asociace muzeí a galerií ČR, z. s., Českého výboru ICOM, z. s., Ministerstva kultury ČR, krajů a krajských úřadů a dalších hostů z celé České republiky. Téměř měsíc trvající Festival muzejních nocí 2017 vyvrcholí XIV. ročníkem Pražské muzejní noci, která celý festival v sobotu 10. června 2017 uzavře.

X. Kamenická muzejní noc proběhne v pátek 19. května od 19 hodin na zámku.

Těšit se můžete na chůdochodecké vystoupení Elementálové, představení vzdušné akrobacie Návraty, tradiční zábavné kvízy pro děti i prohlídku zámku s průvodcem. Na závěr uvidíte populární ohňovou show Ohně Karibiku. Chybět samozřejmě nebude ani občerstvení.