Výstava Česká divadelní fotografie se chýlí ke konci, o víkendu láká na bohatý doprovodný program pro děti, seniory i fotografy

  5:23
Jen do 24. června je možné navštívit v Obecním domě unikátní výstavu Česká divadelní fotografie 1859–2017, která nabízí příběh historie českého divadla od poloviny 19. století až po současnost pohledem objektivu fotografického aparátu.

Expozice | foto: Andrea Theil LhotakovaImpuls.cz

O víkendu 16. a 17. června návštěvu výstavy zpestří workshopy pro děti i seniory. Rodiče s dětmi si v sobotu po prohlídce výstavy mohou zajít do nedalekého Edukačního centra Galerie hlavního města Prahy, kde na ně budou čekat kostýmy a rekvizity a kde se mohou nechat zvěčnit jako divadelní hvězdy.

V neděli slavíme Den otců a děti si z výstavy mohou odnést originální dárek vyrobený na principu starodávné camery obscury. Na nedělní workshop je nutná rezervace předem. Pro seniory je pak na nedělní večer připraven workshop s názvem Emoce a pohyb ve fotografii. Profesionální i amatérští fotografové a fotografky mohou využít nabídky workshopu taneční fotografie s Vojtěchem Brtnickým.

Více informací a případné registrace na: www.divadelnifotografie.cz/doprovodny-program

Výstava Česká divadelní fotografie 1859–2017 nabízí historické i novodobé portréty hereckých hvězd, stejně jako fotografie z inscenací renomovaných velkých i studiových scén napříč republikou. Expozice nabídne rovněž fascinující exkurze do zákulisí i neotřelé pohledy na architekturu divadelních budov. Mezi autory snímků najdeme legendy jako František Drtikol, Miroslav Hák, Václav Chochola, Jaroslav Krejčí, Jaroslav Prokop, Viktor Kronbauer nebo Bohdan Holomíček. To vše je k vidění v originální instalaci ve formě obřího historického fotoaparátu. Aktuální tvorbě na poli divadelní fotografie je věnována samostatná část, která představuje výsledky fotografické soutěže Přehlídka divadelní fotografie. U příležitosti výstavy vyšla i stejnojmenná kniha.

Výstavní prostory jsou přístupné denně od 10.00 do 19.00 hod, ve dnech konání koncertů Pražského jara až do 20.00 hod.

Více informací najdete na: www.divadelnifotografie.cz