Hala už je nafouknutá, žďárským tenistům se příští týden splní sen

  11:04
Poslední dny do zprovoznění nafukovací haly na antukových kurtech na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou odpočítávají místní tenisté. Pro žďárský klub je to historický okamžik.

„Je to splněný sen žďárských tenistů. Konečně si mohou přes zimu zahrát a zatrénovat nejen naše děti a dospělí, ale i amatéři. To se dlouho nedařilo,“ říká předseda tenisového oddílu Leoš Chalupa.

Dosud museli dojíždět do Bystřice nad Pernštejnem, Hlinska nebo Havlíčkova Brodu, výjimečně do Jihlavy.

„To, že děti mohou trénovat doma na regulérních hřištích a povrchu, se projeví na jaře, protože na mistrovské zápasy budou rozehrané. Nafukovačka nám velmi pomůže,“ míní Chalupa.

Zastřešení dvou kurtů je součástí revitalizace sportovní zóny na Bouchalkách. Hned vedle vyrůstá dvoupodlažní budova, kde bude z jedné strany zázemí pro tenis včetně klubovny s terasou, z druhé pak jsou šatny pro fotbalovou mládež.

„Věřím, že v prosinci už bude nafukovací hala ve zkušebním provozu sloužit sportovcům. Stavba však ještě pokračuje, hotovo by mělo být v březnu příštího roku,“ informoval místostarosta Josef Klement.

Fotogalerie

Město na investici za bezmála 44 milionů korun získalo dotaci ve výši kolem šestnácti milionů z ministerstva školství.

Podle původních plánů však nejdřív měla vyrůst ve fotbalovém areálu nová hlavní tribuna s šatnami a dalším zázemím včetně restaurace. Tento projekt však nakonec skončil v šuplíku.

Sportovci dostanou „nafukovačku“ k předběžnému užívání od začátku prosince. „Ve čtvrtek jsme poprvé začali halu vytápět. Komfortní teplota je patnáct stupňů, přes noc klesne na dva až čtyři stupně. Nesmí se stát, že kurty promrznou,“ vysvětluje vedoucí úseku sportu městské organizace Sportis Josef Růžička.

Na konci minulého týdne mělo být hotové kolaudační řízení, město coby investor a zřizovatel pak převede sportoviště pod správu Sportisu.

„Město bude na provoz doplácet cirka milion korun ročně. Jak náročné to opravdu bude, ukáže až samotný provoz,“ říká ředitel Sportisu Vladimír Kovařík.

Oddíl bude mít vyhrazené hodiny v pracovní dny od 14 do 18 hodin. Zájemci z řad veřejnosti zaplatí za pronájem kurtu 200 korun za hodinu (v pracovní dny od 7 do 14 hodin), 300 korun v lukrativnějších večerních a víkendových časech.

A Bouchalky letos prokoukly i na dalších místech – povrch nové generace získalo hřiště s umělou trávou ve fotbalovém areálu, stál sedm milionů korun. Dalšího zhruba půl milionu si podle mluvčího radnice Jakuba Axmana vyžádala oprava průčelí zimního stadionu a přes sto tisíc stálo dodatečné odvodnění víceúčelového oválu.

Autor: