Školák si podřezal žíly. Policisté při záchraně použili pásek od županu

  10:44
Policisté Filip Tretera a Miroslav Špaček ve druhé polovině října zachránili život nezletilému školákovi z Třebíčska, který se pokusil o sebevraždu. Zasahující lékař uvedl, že první pomoc, kterou oba muži chlapci poskytli, byla pro záchranu jeho života zásadní a rozhodující.

Policisté Filip Tretera (vpravo) a Miroslav Špaček dostali za záchranu života chlapce z Třebíčska Skleněnou plaketu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. | foto: Policie České republiky

Policisté tehdy v obci na Třebíčsku prověřovali jiný případ, kdy přijali od operačního důstojníka urgentní informaci, že se nedaleko v rodinném domku nachází dítě, které je ve vážném stavu. 

„Když jsme přiběhli dovnitř, chlapec ležel v koupelně. V podstatě už nebyl při vědomí a velice silně krvácel z obou rukou,“ uvedl jeden z dvojice zachránců.

„Blesklo mi hlavou, kde bych mohl rychle najít co možná nejvhodnější materiál, který by se dal použít jako účinné škrtidlo. Nakonec jsme vzali pásek od županu,“ popsal.

Oba policisté pak školáka oživovali až do příjezdu sanitky. Profesionální chování a duchapřítomnost zachránců vyzdvihl krajský policejní ředitel Miloš Trojánek, který uvedl, že oba jsou v jeho očích opravdoví hrdinové.

„Dokázali jste se v daný okamžik správně rozhodnout a neváhali jste pomoci. Chlapec díky vám dvěma dostal druhou šanci,“ řekl Trojánek s tím, že podobné hrdinské činy policistů dělají dobré jméno nejen krajskému ředitelství, ale celému sboru.

Filip Tretera slouží u policie deset let a jeho kolega Miroslav Špaček nastoupil do služebního poměru před pěti a půl lety. Oba byli nyní za svůj čin oceněni Skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Autor: