Opilý řidič šel po noční nehodě pěšky na policii, skončil na záchytce

  13:00
Výlet, na který jen tak nezapomene, má za sebou opilý řidič, jenž v noci havaroval u Humpolce. Postupně poznal policejní oddělení v Humpolci, pelhřimovskou nemocnici a nakonec protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě.
Policista zastavuje na pražské magistrále auto během bezpečnostní akce.

(ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Devětapadesátiletý muž se vydal v noci na pátek autem z Humpolce směrem na obec Brunka. Na okraji města nezvládl pravotočivou zatáčku a havaroval. S vozem Renault Mégane Scénic narazil do stromu a způsobil si škodu 20 tisíc korun. V tu chvíli však jeho příběh teprve začal.

Muž se totiž rozhodl, že dopravní nehodu, která se stala přibližně půlhodinu před půlnoci, nahlásí na policii. Vydal se proto zpět do Humpolce, na místní obvodní oddělení. Při hlášení přiznal, že před jízdou pil alkohol a policisté u něj  provedli dechovou zkoušku.

„Její výsledek byl pozitivní: 2,27 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Opakované zkoušce se muž již podrobit odmítl. Protože si stěžoval na bolest hlavy, policisté mu zavolali záchranku, která jej převezla k ošetření do pelhřimovské nemocnice. Tam mu lékaři zároveň odebrali krev pro zjištění alkoholu a poté jej propustili.

Na zpáteční cestě muže zadržela hlídka

Muž se poté vydal pěšky na patnáctikilometrovou zpáteční cestu do Humpolce. U obce Služátky ho ale kolem druhé hodiny potkala policejní hlídka z Pelhřimova.

„Muž se pohyboval velice nebezpečně. Nebyl vybaven reflexními prvky a nešel po levé straně silnice. Pod vlivem alkoholu vstupoval do pravého jízdního pruhu, kudy projížděla auta,“ uvedla Čírtková.

Policisté muže opět vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, což opakovaně odmítl. Navíc se pokusil utéct a přelézt svodidla.

„Vzhledem k tomu, že svým jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život a bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, policisté ho zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy,“ dodala Čírtková.

Muž je podezřelý z přestupků v dopravě a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: