Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, zasáhl ji elektrický proud

  15:34
Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v sobotu kolem poledne na Prostějovsku pro dívku, která lezla na stopadesátimetrový vysílač a v polovině výšky ji zasáhl elektrický proud. Do výšky pro zraněnou vylezli speciálně cvičení hasiči- lezci.

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, v polovině výšky ji zasáhl elektrický proud (13. července 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

„Za adrenalinovým zážitkem lezla na vysílač Českého rozhlasu nedaleko Dobrochova na Prostějovsku, který má zhruba 150 metrů. V polovině výškové stavby ji zasáhl elektrický proud a poranil ji,“ řekla krajská mluvčí hasičů  Lucie Balážová.

Fotogalerie

Na místo vyjeli hasiči z prostějovské stanice a lezci z Olomouce a dvě jednotky  dobrovolných hasičů z Vranovic-Kelčic a Brodku u Prostějova. Vysílač před záchrannou akcí vypnul radiokomunikační technik. 

„Pro zraněnou osobu vylezlo do osmdesáti metrů pět hasičů speciálně vycvičených pro zásahy z výšky. Byla při vědomí, komunikovala, takže byla pomocí lezecké techniky spuštěna v úvazu s jedním lezcem na zem,“ popsala zásah Balážová.

Posádka vrtulníku si zraněnou převzala do péče a přepravila ji do nemocnice. Dívka je stabilní a bez ohrožení základních životních funkcí, potvrdil mluvčí záchranné služby Pavel Lampa.

Autor: