V Praze na Vinohradské ulici vykolejila tramvaj, provoz byl přerušen

  19:18,  aktualizováno  21:59
Krátce před 17. hodinou se zastavil tramvajový provoz na Vinohradské ulici, který zavinila vykolejená tramvaj č. 26. Provoz byl v okolí nehody přerušen a linka byla odkloněna. Potíže s průjezdností trvaly do 21 hodin, poté byl provoz opět obnoven.

Tramvaj vykolejila u zastávky Vinohradské hřbitovy před křižovatkou s ulicí Želivského. Vykolejení způsobila podle mluvčí Dopravního podniku hl. města Prahy technická závada, která byla odstraněna po 21. hodině. 

Při nehodě se nikdo nezranil. „Naštěstí se to obešlo bez zranění, a proto jsme na místě ani nezasahovali,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Fotogalerie

Linka 26 byla od zastávky Mezi Hřbitovy odkloněna přes Floru, stejně jela i tramvaj číslo 5 od zastávky Průběžná. Linka 13 byla ukončena v ulici na Vápence a linka 7 byla prodloužena do zastávky Ústřední dílny DP.

Linka 5 byla z Olšanského náměstí odkloněna přes Floru na ulici Korunní a přes zastávky Jana Masaryka, Koh-i-noor a Kubánské náměstí do Strašnic. Jako náhradní dopravu mohli lidé využít linku metra A.

Autor: