Opilý muž s nožem vyhrožoval cestujícím v autobusu, pak i policistům

  14:36
V nedělním autobusu z Prahy do Pece pod Sněžkou chodil s nožem v ruce opilý agresivní muž a obtěžoval cestující. Křičel na ně a ženě, která zavolala policii, vyhrožoval násilím. Po zadržení vyhrožoval i policistům a snažil se zničit vybavení policejní cely.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Jedna z cestujících zavolala na linku 158 v neděli krátce po desáté hodině dopoledne. Tou dobou byl autobus již na cestě do Trutnova. Žena ohlásila, že muž chodí po voze, sedá si k cestujícím a křičí na ně.

„Po uličce autobusu chodil se zavíracím nožem. Nikomu s ním však nevyhrožoval,“ uvedl trutnovský policejní mluvčí Lukáš Vincenc, podle něhož muž nakonec nikoho nezranil.

Když spoj přijel na autobusové nádraží v Trutnově, dorazili na místo i policisté. Na problémového pasažéra je upozornil řidič autobusu, avšak muž policisty zcela ignoroval.

„Hlídka proti němu nakonec musela použit donucovací prostředky a pouta. Výtržník poté skončil v policejní cele, kde se snažil poškodit vybavení. Vyhrožoval i zasahujícím policistům,“ popsal Vincenc.

Policisté nyní muže stíhají  za výtržnictví, vydírání a vyhrožování úřední osobě. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až čtyři roky vězení.

Autor: