VIDEO: Řidič měl starost o vyčerpané káně, odehnal od něj číhající kočku

  15:28
Káněte poskakujícího bezradně po silnici se zželelo řidiči projíždějícímu poblíž Brněnské přehrady. Když zjistil, že dravec nemůže vzlétnout, zavolal na pomoc strážníky. Před jejich příjezdem od ptáka odehnal číhající kočku.

Řidiče při cestě po Rakovecké ulici zneklidnilo, že dravec poskakující po vozovce se neměl k odletu ani ve chvíli, kdy se k němu blížil se svým autem. Zastavil proto a zavolal městskou policii.

Na bezmocné káně si mezitím dělala zálusk kočka, která se k němu připlížila a chystala se jej ulovit. „Muž ji ale zahnal a opeřenec utekl do křoví, kde s vypětím sil povylétl na větev,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

V křoví poté ptáka opatrně zachytil jeden ze strážníků a strčil jej do prodyšného vaku. „Tmavé prostředí je totiž pro zvířata ve stresu uklidňující,“ vysvětlil Ghanem.

Dravce poté hlídka doručila do záchranné stanice pro volně žijící zvířata. „Specialista jim při přebírání potvrdil předpoklad, že se jedná o káně lesní a že je vyhublé, ale nezraněné. Přibližně rok starého zesláblého dravce si převzal, aby se o něj postaral, a po vyléčení ho vypustí do přírody,“ sdělil Ghanem. 

Autor: