Ve Vsetíně končí dopravní provizorium, nový kruhový objezd už je průjezdný

  10:50
Stavba okružní křižovatky před hypermarketem Albert v ulici Generála Klapálka ve vsetínské místní části Ohrada skončila o víkendu a místo je už pro řidiče průjezdné. Stavební práce trvaly od letošního července a výrazně ovlivnily dopravu v celém městě. Auta tudy projížděla jen jedním směrem.

Nový kruhový objezd před hypermarketem Albert v ulici Generála Klapálka ve vsetínské místní části Ohrada. | foto: město Vsetín

Nejprve se stavěla polovina objezdu blíže centru Vsetína, od září se dělníci přesunuli blíže obchodnímu centru.

Fotogalerie

Nově tedy platí, že průjezd ulicí Generála Klapálka až ke světelné křižovatce U Růžičků je opět obousměrný, a otevřel se rovněž vjezd k hypermarketu Albert. Naopak je uzavřená provizorní spojnice mezi parkovištěm u hypermarketu a vedlejší ulicí U Huti.

„Do původního stavu se vrátila i organizace dopravy na několika místech města včetně křižovatky u čerpací stanice Shell v Rokytnici,“ konstatovala vsetínská mluvčí Jana Raszková.

Hlavní silnice tam opět povede ve směru centrum – výpadovka na Zlín a auta přijíždějící z obchvatu budou muset dávat přednost v jízdě. Upozorní je na to dopravní značení a výstražná světelná signalizace.

Kruhový objezd včetně okolních chodníků a osvětlení stál přes 17 milionů korun. Osm milionů uhradí město, zbytek krajští silničáři.

Nové dopravní řešení má odstranit kolony, které se zde v některých exponovaných časech vyskytovaly. Ulicí Generála Klapálka totiž projíždějí řidiči mířící do Vsetína ze směru od Velkých Karlovic a v místě křižovatky se střetávali s motoristy, kteří parkují u zdejších supermarketů.

Kruhový objezd má tři ramena a do budoucna se plánuje ještě čtvrtý výjezd, který spojí Ohradu s nádražím.

„Počítáme s napojením Nádražní ulice, která povede přes Bečvu mezi poliklinikou a nemocnicí. V budoucnu to výrazně zrychlí a zlepší průjezd městem zejména v tom, že se auta budou snáze dostávat z centra ven,“ řekl už dříve starosta Jiří Růžička.

Projekt nové Nádražní ulice je ale zatím pouze ve stádiu záměru a stavět by se mělo nejdříve v horizontu pěti let.

U obchodní zóny ve Vsetíně vznikl nový kruhový objezd.

U obchodní zóny ve Vsetíně vznikl nový kruhový objezd.