Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vraždící deviantka si odsedí 30 let!

  16:02
Vražedkyně z pražského Smíchova Michelle Sudků si odsedí 30 let ve vězení. K tomu musí pozůstalým po oběti zaplatit 850 tisíc korun a podstoupit ústavní sexuologickou a psychiatrickou léčbu. O trestu za vraždu a pokud o vraždu rozhodl pražský městský soud.

Městský soud v Praze začal projednávat případ Michelle Sudků, která je obžalovaná z vraždy ženy v nákupním centru na pražském Smíchově (6. 3. 2017) | foto:  František Vlček, MAFRA

Soudní senát se o finálním rozsudku rozhodoval celou hodinu. Nakonec vyhověl žádosti žalobkyně Jany Murínové. Ta přihlédla k jednoznačným polehčujícím okolnostem. „Vražedkyně se k činu doznala, projevila lítost a omluvila se. Navíc trpí závažnou deviací,“ uvedla státní zástupkyně.

V závěrečné řeči se Michelle Sudků opět přiznala a svůj čin omlouvala. Poté, co soud rozhodl o verdiktu, se obžalovaná odmítla odvolat. „Odvolávat se nebudu, nechám to, jak to je,“ řekla doslova soudci. Jejího obhájce Tomáše Dvořáčka to překvapilo. „Bylo to její rozhodnutí. Měla možnost se se mnou poradit a usoudila, že ten trest přijme,“ řekl Impulsu advokát s tím, že je podle něj trest příliš vysoký. „Podle mě by byl adekvátní trest v té řádné zákonné výměře, to znamená kolem 18 let.“

Soud zároveň Michelle Sudků uložil povinnost zaplatit 850 tisíc pozůstalým oběti. Zároveň musí při výkonu 30letého trestu podstoupit ústavní sexuologickou a psychiatrickou léčbu.

Poslechněte si reportáž Tomáše Kabáta: