Soud řeší mrtvou ženu u D1. Obžalovaný se k vraždě přiznal, teď ji popírá

  10:58
Vraždou jednapadesátileté ženy v Brně z konce roku 2017 se začal zabývat krajský soud. Bezvládné tělo pohozené blízko dálničního tahu na Prahu našel kolemjdoucí. Brutální čin se stal v noci ze Štědrého dne na první svátek vánoční.

Bedřich Baláž je obžalovaný z vraždy ženy, jejíž mrtvolu našel na konci minulého roku kolemjdoucí u dálnice D1. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Z vraždy je obžalovaný Bedřich Baláž, který se ženou udržoval milenecký vztah. „Dotyčnou osmkrát udeřil betonovým hranolem a způsobil jí smrtelná poranění hlavy,“ uvedl státní zástupce. 

Mrtvou ženu pak 29. prosince shodil obžalovaný podle spisu z mostu v ulici Posedky. Tělo spadlo dolů do křoví, kde ho o den později našel kolemjdoucí. K dopadení podezřelého policistům pomohla veřejnost.

Přestože se 57letý Baláž policistům k činu přiznal, u soudu vyprávěl úplně jinou verzi. Tvrdí, že jeho milenku zavraždila dvojice mužů, která na Štědrý večer přišla k nim do bytu. 

„V letech 2012 až 2014 jsem s dotyčnou žil. Pak jsem ale zjistil, že si nechává platit za sexuální služby. Šli jsme od sebe, ale posléze jsme se začali znovu stýkat. Štědrý den 2017 jsme trávili spolu. Jedli jsme řízky, salát, chlebíčky a souložili. Pak ale přišli do bytu neznámí muži,“ vyprávěl před soudem obžalovaný.

Fotogalerie

Muži s nimi prý pojídali občerstvení, pak došlo k potyčce. „Do bytu přišli nejspíš kvůli penězům, neznal jsem je. Napadli mě a mají na svědomí i vraždu. Neviděl jsem, co se stalo, protože jsem ztratil vědomí a když jsem se vzbudil, v bytě ležela mrtvola. Donutili mě, abych ji odvezl k dálnici. Ve stejném voze se mi podařilo ujet,“ uvedl Baláž.

Soudce Michal Zámečník upozornil, že na policii se k činu přiznal a nyní přišel s jinou verzí. „Tvrdil jste, že jste dotyčnou usmrtil, protože vyhrožovala, že vás udá na policii za znásilnění. Jak je to možné?“ podivoval se soudce.

Baláž prohlásil, že byl na policii pod tlakem. „Kriminalista se mě třeba ptal, jak jsem osmdesátikilové tělo sám dotáhl do auta a pak shodil z mostu. Prostě jsem se přiznal,“ vysvětloval Baláž, který byl už v minulosti několikrát trestaný za majetkovou, ale i násilnou trestnou činnost.

V jeho neprospěch hovoří například i výpověď souseda, který řekl, že na Štědrý den žádný křik ani potyčku z bytu neslyšel. „Nevšiml jsme si ani, že by měli nějakou návštěvu. To bych věděl,“ vypověděl muž. 

Kdy padne rozsudek, zatím není jasné.