Syn v opilecké potyčce ubodal otce, o vazbě se jednalo v nemocnici

  12:54
Jen několik hodin stačilo policistům, aby obvinili z vraždy devětadvacetiletého muže, který v pátek popíjel se svým otcem. Jejich následný fyzický konflikt skončil smrtí dvaapadesátiletého muže.

Kriminalisté tento čin vyšetřují jako první letošní vraždu v Pardubickém kraji.

„Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení byli v pátek 11. ledna ve večerních hodinách přivoláni k fyzickému konfliktu dvou mužů. Jednalo se o spor mezi podnapilým synem a jeho  otcem, který skončil smrtí staršího z nich,“ uvedla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Starší z mužů utrpěl bodná a bodnořezná zranění, kterým i přes okamžitě poskytnutou první pomoc sousedů a zasahujících policistů podlehl.

Fotogalerie

Podezřelého muže policisté zadrželi na místě. V neděli 13. ledna ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu vraždy, za což mu v případě prokázání viny u soudu hrozí trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let.

Obviněný se k činu doznal.

„I on utrpěl při potyčce zranění. Jednání o vzetí do vazby, ke kterému dali kriminalisté podnět, proto probíhalo v nemocnici. Soudce návrh státního zástupce akceptoval a obviněný je stíhán vazebně,“ řekla Janovská. 

Z civilní nemocnice už obviněného převezli do Vazební věznice na Pankráci, kde bude pod odborným dohledem lékařů.

Autor: