Umělá kyčel pomohla určit, že zavražděný muž od Nové Pece je Němec

  12:54
Jihočeští kriminalisté již znají totožnost zavražděného muže nalezeného v lese u Nové Pece. Díky kyčelnímu implantátu zjistili, že se jedná o devětašedesátiletého muže z okresu Straubing - Bogen v Německu. Na případu začali pracovat i policisté z jeho domova.

Tělo staršího muže našli turisté v lese pár metrů od Schwarzenberského kanálu za Novou Pecí na Prachaticku. Okolnosti případu pomůže objasnit soudní pitva. Kriminalisté zatím neznají ani totožnost mrtvého. (25. listopadu 2018) | foto: Policie ČR

Tělo muže objevili turisté v neděli dne 25. listopadu v lese u Nové Pece na Prachaticku. Původně mysleli, že se jedná o figurínu. Domnívali se, že jde o cvičení Horské služby.

Po pitvě policisté prohlásili, že byl zavražděn, ale stále neznali jeho totožnost. Byl nalezen bez oděvu. „Měl světle modré oči a byl bez chrupu, mohl samozřejmě používat zubní protézu, ta však nebyla nalezena. Muž prodělal operaci pravé kyčle, měl endoprotézu,“ popsal po pitvě policejní mluvčí Jiří Matzner.

Fotogalerie

Právě pomocí kyčelního implantátu se kriminalistům podařilo vypátrat jeho totožnost. Jedná se o muže ve věku devětašedesáti let z okresu Straubing - Bogen v Německu. 

Místo, kde žil, že vzdálené vzdušnou čarou více než 100 kilometrů od místa, kde byl nalezen zavražděný. 

„Kriminální policie Straubing sestavila svůj vyšetřovací tým a společně s kriminalisty z Českých Budějovic provádí šetření za účelem zjištění všech okolností případu,“ uvedl Matzner a dodal: „V současnosti nelze z taktických důvodů a s ohledem na probíhající vyšetřování zveřejnit další podrobnosti.“

Autor: